NAB Holding İştiraki Auto Azerbaijan’dan Enerjik Crossover: Hyundai Creta

 

25 yıldır Hyundai’in Azerbaycan münhasır temsilciliğini başarıyla yürüten Auto Azerbaijan, mini SUV ya da diğer adıyla kompakt crossover sınıfının ekonomik seçeneği Hyundai Creta’nın satışına başladı.

 

Hyundai Creta’ın ilk versiyonları ilk kez 2014 yılında Asya pazarında yola çıktı ve arazideki üstün yetenekleriyle sınıfının en çok tercih edilenleri arasına girdi. Yıllar içerisinde konfor ve güvenlik donanımları üst düzeye çıkarılan Creta, Avrupa pazarından sadece günler sonra NAB Holding girişimleriyle Azerbaycan pazarında görücüye çıktı.

Özellikle aktif yaşamı seven genç kitleye hitap eden Hyundai Creta, benzinli motoruyla 6300 devirde 115 PS, dizel motoruyla 6000 devirde 140 PS güç üretiyor ve patinaj önleyici Drive Control özelliğiyle her mevsimde ve her parkurda mükemmel yol tutuş sağlıyor. Hyundai Creta ayrıca düz 6 ileri vites ya da otomatik 7 vites kutusu seçenekleriyle sunuluyor.

Hyundai Creta’nın Azerbaycan lansmanında görüştüğümüz NAB Holding Auto Azerbaijan yetkilileri yeni neslin beklentilerine cevap veren modellerin pazara heyecan kattığını belirttiler. Hyundai Creta’nın yeni bir çağın başlangıcı olduğunu açıklayan yetkililer şunları ekledi:

“Hyundai her modeliyle global fiyat performans standartlarını belirliyor. Bizim amacımız da her sınıfa hitap eden Hyundai modelleri ile Azerbaycan’a en keyifli sürüş deneyimini en ulaşılabilir seçeneklerle sunmaktır.”

 

https://www.hyundai.az/creta-2021/umumi-melumat

 

NAB Holding A.Ş. - Copyright © 2018 - 2019.