Büyük otomotiv şirketlerinde üretim sistemi üç ana öğeye dayanır: Satış, yedek parça ve servis. Bu üç kavram bir araya geldiğinde, mutlak başarının formülünü oluşturur.
Shahram Eromi Hyundai Servis Ödülleri
Hyundai-Skill-Olympics-Gold-Medal
Auto-Azerbaijan-Odul-Alanlar

Serviste Hyundai Felsefesi

Büyük otomotiv şirketlerinde üretim sistemi üç ana öğeye dayanır: Satış, yedek parça ve servis. Bu üç kavram bir araya geldiğinde, mutlak başarının formülünü oluşturur. Hyundai, her zaman bu sistemle çalışan bir marka olarak, satış hacmi sıralamasında dünya 5.’si olmayı başardı. Hyundai, faaliyette olduğu tüm ülkelerde özellikle servis standartlarına dikkat ediyor. Azerbaycan’da kurulduğu günden itibaren de Hyundai’nin resmi distribütörü olan Hyundai Auto Azerbaycan bu ilkelerin öncüsü olmayı benimsedi. Bakü’de altı, ülke genelinde 18 resmi servis merkezi olan Hyundai’nin her biriminde profesyonel uzmanlar çalışıyor ve Hyundai Motor Company’nin organize ettiği uluslararası eğitimlerde kendilerini geliştirmeyi sürdürüyorlar.

Hyundai Motor Company WSO (World Skill Olimpycs) 8 yıldan beri teknik personel profesyonelliğiyle ilgili düzenlenen uluslararası bir yarışma. Her zaman olduğu gibi, bu sefer de olimpiyat Çonan’daki HMC eğitim merkezinde düzenlendi.

Yarışmaya Hyundai’nin tüm ülkelerdeki temsilcileri katıldı ve 25-30 Kasım tarihleri arasında, motor sistemleri, gövde sisteminin elektro donanımı, transmisyon, şase ve yazılı test konularında becerilerini sergiledi. Yarışmaya katılanlardan biri de, Hyundai Auto Azerbaycan’dı.

Altın Madalya

Uluslararası ISO kalite yönetim sisteminde, satış sonrası hizmetlerinde müşteri memnuniyetinin sağlanmasında en etkin rolü üstlenen Hyundai, tüm dünya üzerindeki bayilerin kaldığı ve her yıl iki kere düzenlenen Hyundai Dünya Teknisyenler Olimpiyatı’nın 8.’sini Güney Kore’nin başkenti Seul’de gerçekleştirdi.

Hyundai Auto Azerbaycan adına yarışmaya katılan teknisyen Burhan Bayrak “Motor” bölümünde altın madalya alıp birincilik koltuğuna otururken, “En İyi Teknisyen” ödülünü de İhsan Korkmazer’in alması hem müşteri memnuniyetine verilen önemi kanıtladı, hem de Azerbaycan’ı uluslararası Hyundai camiasında duyurmuş oldu.

Azerbaycan’daki Hyundai sahiplerinin dünya .apında teknisyenlerin elinde olduğunu göstermesi bakımından büyük .nem taşıyan bu sonu., 65 ayrı ülkeden 80 teknisyenin katıldığı bir yarışmada kazanılmış olmasından dolayı, tüm NAB Grubu için çok sevindirici bir gelişme oldu.

8. Hyundai Dünya Teknisyenler Olimpiyatı’nda katılımcılar yazılı testle değerlendirildikten sonra, fabrikada bulunan beş ayrı istasyondaki uygulama standlarında pratik sınavına tabi tutuldular. Arıza Teşhisi, Motor İşletim Sistemi, Gövde Elektrik Sistemi, Otomatik Şanzıman ve Şase Sistemi aşamalarından geçen katılımcılar arasından sıyrılan Azerbaycan ekibi, Servis Müdürü Erol Baytak’ın yönetiminde hazırlandıkları sınavdan alınlarının akıyla .ıktı ve motor ustası Burhan Bayrak altın madalya aldı. Azerbaycan’a getirdiği madalyalardan dolayı duyulan mutluluk ekibin gözlerinden okunuyordu.

Erol Baytak, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Hedefimiz, servis standartlarını daha ileriye götürmek ve bu olimpiyat ateşini hi. bırakmadan Azerbaycan’daki müşterilerimize en iyi hizmeti vermek. Bundan sonra bu bayrağı başka bir ülkeye kaptırma niyetinde değiliz. Ekibimizi daha da iyi seviyeye getirmek için tüm diğer teknisyenlerimize de periyodik eğitimler vererek, her birimi en üst seviyede tutacağız. Başarılarda emeği geçen teknisyenlerimi kutluyorum” dedi.

Azerbaycan Hyundai Genel Müdürü Nasır Seidzade de, 1996 yılından beri Azerbaycan’ın en büyük satış ve servis şebekesine sahip olduklarını dile getirdi ve şunları söyledi: “Bugün HAA olarak, Bakü’de yedi satış ve altı servis merkeziyle en hızlı Serviste Hyundai Felsefesi Büyük otomotiv şirketlerinde üretim sistemi ü. ana öğeye dayanır: Satış, yedek parça ve servis. Bu üç kavram bir araya geldiğinde, mutlak başarının formülünü oluşturur şekilde büyüyerek otomotiv alanında müşteri menmuniyetini daha yüksek seviyeye götürecek kapasiteye sahibiz.

Bugün bunun kanıtı olarak motor bölümünde Burhan Bayrak’ı ve Baş Teknisyen İhsan Korkmazer’i örnek gösterebiliyoruz. özenle seçtiğimiz elemanları bu başarıdan dolayı kutlar, başarılarının devamını dilerim. Bu başarılar şirketimiz için kalıcı olacak. Eminim ki, HAA ekibi olarak sadece serviste değil, bütün ölümlerde büyük başarılar kazanacağız. Hyundai ekibi bundan sonra müşterilerine daha da büyük bir özenle hizmet vermeye devam edecek.”

Hyundai Asya Sorumlusu Mr. Kim de gösterilen bu dünya çapındaki başarının devamını dilediklerini, Hyundai olarak her türlü teknik ihtiyacın kesintisiz karşılanmasına devam edileceğini bildirdi.

Hyundai Auto Azerbaycan en iyi distribütör seçildi.

Geçen yıl 40. yılını kutlayan Güney Kore’nin dünyaca ünlü otomobil üreticisi Hyundai Motor Company, küresel otomotiv pazarında sergilediği başarıyı modellerini yenileme, sürekli mükemmelleştirme, yeni fikir ve teknolojilere açık olmaya borçlu. Bu da Hyundai modellerini sık sık seçkin ödüllerle buluşturuyor.

Hyundai’nin fiyat ve kalite uyumu, ekonomik olma özelliği ve sürekli yükselen hizmet ve kalite standartları, pazar lideri olduğu ülkelerin sayısını artırıyor. Azerbaycan’ın da bu ülkeler arasında olmasının en önemli sebebi, Hyundai Auto Azerbaycan’ın 1995’den beri sürdürdüğü azimli gayretler oldu. Bakü’de bir showroom, küçük bir servis merkezi ve yedek parça mağazasıyla başlayan öykü, yılda altmış adetlik satış hacminin son dört yılda pazar liderliğine ulaşmasıyla sürüyor.

Bugün Azerbaycan’da en .ok satan otomobil olan Hyundai, Kafkaslar’ın en büyük pazarlama ağı ve en büyük yedek parça stoğuna sahip durumda. Bu gerçek Hyundai Motor Company yönetiminin de dikkatini çekti ve Seul’de düzenlenen yıllık seminere davet edilen Hyundai Auto Azerbaycan, kurduğu sistem ile tüm Doğu Avrupa’nın en iyi distribütörü seçildi.

NAB Holding A.Ş. - Copyright © 2018 - 2019.