Hafif Ticarinin “Yıldızı” Hyundai Staria NAB Holding’le Azerbaycan’da

NAB Holding iştiraki Auto Azerbaijan, hafif ticari ve yolcu taşımanın komple yenilenen yıldızı Hyundai Staria’yı Avrupa pazarı lansmanından sadece günler sonra Azerbaycan halkının beğenisine sundu. Sportif, dinamik ve ultra modern çizgilerin yarattığı sıra dışı görünümü ile ilk bakışta dikkatleri üzerine çeken Staria, Azerbaycan’a 2 ayrı motorun yanı sıra 8+1 veya 10+1 koltuk seçenekli yolcu taşıma modelleri ve 2+1, 4+1 ve 5+1 koltuklu yük taşıma modelleriyle sunuldu.

Staria’nın benzinli versiyonu patentli Smartstream G3.5 motorla sunuluyor. 6400 devirde 271 PS güç üreten benzinli motor maksimum torku olan 33,8 kgm’e 5000 devirde ulaşıyor. Staria ailesinin güçlü dizel üyeleri ise kendini her iklimde kanıtlamış 2.2 CRDİ motorla sunuluyor. 3800 devirde 177 PS güç üreten dizel motor 44 kg.m maksimum torka 1500-2500 devir aralığında ulaşıyor.

Auto Azerbaijan aracılığıyla Azerbaycan yollarına merhaba diyen Staria’nın diğer bir belirgin özelliği de yolcu taşıma versiyonlarında koltukların 180 derece dönebiliyor olması. Yeni Hyundai Staria bu sayede yoğun tempolu profesyoneller için kesintisiz çalışma ve toplantı imkânı sunuyor.

Behram Eromi

Bu yıl itibarıyla 25. yaşını kutlayan Auto Azerbaijan, Hyundai’nin Azerbaycan’daki tek yetkili satıcısı olarak hizmet veriyor. Şirketi bünyesinde barındıran NAB Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Behram Eromi, geniş Hyundai model ailesi ile Azerbaycan’ın ihtiyacı olan konforlu, güvenli ve ekonomik taşıt ihtiyacını karşılamaktan mutluluk duyduklarını belirtti. Çağdaş ulaşım çözümlerinin sürekli büyüyen ülkenin ekonomisi için büyük önem arz ettiğini belirten Behram Eromi sözlerine şöyle devam etti:

İş insanlarımız her geçen gün daha yüksek rekabet gücüne sahip olurken, biz de NAB Holding olarak Hyundai Staria ile onlara her anlamda güç katacak büyük bir adım attık.

NAB Holding A.Ş. - Copyright © 2018 - 2019.